Porady

Naszywki

Gotowe aplikacje
do naszycia na odzież

Sztandary

Flagi proporce herby
chorągwie

Ręczniki

Hafty na ręcznikach

Odzież

Hafty na kurtkach
torbach polarach

Inne

Dywaniki dystynkcje
numerki emb. imienne itp. 

Poniżej kilka istotnych informacji dotyczących łatwiejszej współpracy.

Pliki graficzne.

Żeby móc przygotować program hafciarski potrzebujemy otrzymać od Państwa grafikę (wzór). Najlepiej, jeśli jest to wzór w którymś z tych formatów : *.ai ( adobe ilustrator), *.cdr (CorelDraw), *.jpg, *.bmp (mapy bitowe – tylko o dobrej rozdzielczości).

Oczywiście istnieje możliwość przygotowania programu bez posiadania powyższych plików, ale wiąże się to z dłuższym czasem przygotowania i wyższymi kosztami. Do wyceny wystarczy jakakolwiek forma graficzna (zdjęcie, wizytówka, folder, itp.)

Wielkość liter.

Minimalna wielkość liter (żeby haft był czytelny) to ok. 5mm. Najmniejsze czytelne literki, jakie jesteśmy w stanie wykonać to 4mm przy prostej czcionce typu ARIAL.

sprawy01

Proszę pamiętać, że powiększenie literek powoduje powiększenie proporcjonalne całego logotypu, więc jeśli mamy wzór o szer. 10 cm i literkach 2mm, to po powiększeniu do „czytelności literek” wzór będzie miał 25 cm szerokości !!!

W takim przypadku, jeśli chcemy nasze logo zmieścić na przodzie, kieszonce, itp

sprawy02

należy je odpowiednio przeprojektować:

sprawy03

lub zrezygnować z małych literek:

sprawy04

Przejścia tonalne.

Z uwagi na to, że nitka ma stały kolor, nie jest możliwe wykonanie w hafcie przejść tonalnych ( rozbarwień ).

Po przeprojektowaniu takiego loga na haft wygląda to następująco:

sprawy05

Trwałość haftu.

Nasze hafty wykonujemy nićmi o najwyższej jakości. Standardowo używamy nici wiskozowych. Temperatura prania nie powinna przekraczać 90 st.C.

Na życzenie używamy nici poliestrowych, które nie mają ograniczenia temperatury prania. Właśnie tych nici używamy, gdy odzież będzie prana w pralniach przemysłowych.

Jedne i drugie gwarantują trwałość kolorów przez długi czas użytkowania. Zwykle jest tak, że gdy odzież, na której jest wykonany nasz haft nadaje się do wymiany, nasze hafty są jeszcze jak nowe.

Od początku działalności naszej firmy jeszcze nigdy nie zdarzyła nam się reklamacja na odbarwienie koloru nici hafciarskiej.

Program hafciarski.

Przygotowanie programu hafciarskiego jest konieczne do wykonania haftu. Nie można haftować bezpośrednio z plików graficznych, wektorowych, itp. Program przygotowuje się tylko jeden raz dla danego wzoru. Znaczna zmiana wielkości wzoru, zmiana kształtu wzmaga przygotowania nowego programu.

Pole haftu.

Największy haft, jaki możemy wykonać, to 55×68 cm. Nie dotyczy to sztandarów. Tam pole haftu wynosi 110×110 cm

Miejsce haftu.

Zwykle, wykonując hafty reklamowe na odzieży umieszczamy je na lewej piersi, na plecach lub na rękawie. Czasem zdarza się tak, że w miejscu naszego haftu jest kieszonka, zamek, szew materiału, itp.

Wybierając miejsce haftu należy wziąć to pod uwagę i poszukać miejsca wolnego od przeszkód. Na wyrobie gotowym, haftując na kieszonce, zostanie ona przeszyta na wylot.

Należy zwrócić uwagę na to, co znajduje się po wewnętrznej stronie ubrania (kieszonki, guzki, zamki, podszewki, itp.) Jest to potencjalna przeszkoda do wykonania haftu w tym miejscu.